sobota 30. júla 2011

RECENZIA : Vlčí sľub ( Vlčie kroniky ) Dorothy Hearstová


 • originálny názov : Promise of the Wolves (Wolf Chronicles #1)
 • počet  strán : 278
 • vydané na SK : 2009

anotácia : V tele malej vlčice Kaaly koluje zakázaná krv. Keď zachráni pred utopením ľudské dievčatko, jej postavenie v svorke je ohrozené. Podľa legiend majú totiž vlci prísne zakázané stretávať sa s ľuďmi... 


Dej :

Kaala sa narodí spolu s ďalšími mľáďatkami vlčici, ktorá patrí do jednej svorky zo Širokého údolia. Podľa zákonov svorky ale môže vlčica splodiť mláďatá len s vlkom z tejto svorky. Legenda sa nesie v slovách : "Vlk so zmiešanou krvou má moc zničiť nielen svoju svorku, ale aj celý rod." No Kaalyna matka tak neurobila a tak sú mláďatá odkázané na rýchlu smrť. Kaala však ostane jediná, ktorej dovolia ostať nažive a to hlavne kvôli veľkým vlkom, ktorí sa jej zastanú. No jej matka musí navždy opustiť svorku. Aj napriek tomu, že je Kaala v svorke odmietaná, panuje tu značná nevraživosť a šikanovanie, je odhodlaná ostať v svorke a stať sa jej súčasťou. Pri tom jej pomáhajú priatelia Ázzuen a Maara. 
Svorky si odpradávna zvestujú legendy, v ktorých mláďatám neustále prízvukujú o tom, ako sa nesmú stretávať s ľuďmi a ako by na nich Prastarí mohli zniesť pri porušení pravidiel vojnu, či vyhynutie klanov. Kaala však jedného dňa zachráni topiace sa dievča a napriek všetkému ju to k ľuďom a hlavne k mladému dievčaťu niečo ťahá. Ako bližšie sa dostáva k ľudom, tým zisťuje, že legendy nie sú presne také o akých jej a ostatným rozprávali. Čo ak je všetko inak? Čo ak sa všetci mýlia? 

Moje pocity :

Túto knihu som v kníhkupectve obchádzala už veľmi dávno a popravde neviem prečo som si ju kúpila až teraz. No v tomto momente môžem povedať, že som vôbec neurobila zle, že som si ju kúpila. Práve naopak. V prvom rade nečakajte žiadne meniace sa telá na vlkov a podobné. Tento príbeh je čisto o svorke vlkov a o klane ľudí. 

Už začiatok príbehu je napínavý a neskutočne dojímavý. Uznajte, že pravidlá vlkov samo o sebe sú kruté. Svorka na čele s vodcom Ruuqom, ktorý rozhoduje o všetkom. Od splodenia cez to, ktorým smerom sa svorka uberie, ktoré mláďa chce nechať prežiť, či koho zo svorky vyženie ako aj samotná potrava a lovenie. Samozrejme na všetko sú pravidlá a tie je nútený dodržovať dokonca aj on.

 Kaala vidí ako jej zabíjajú súrodencov, len preto, že jej matka ich splodila s cudzím vlkom a len vďaka znameniu ( polmesiacu ), s ktorým sa narodila je práve ona ušetrená. Túžba prežiť a posunúť sa do svorky, či snom o tom ako by svorku mohla dokonca viesť ju poháňa vpred. Aj napriek tomu, že jej boli povedané pravidlá o tom ako sa má správať keď uvidí človeka, má srdce a nenechá dievča utopiť sa. A vtedy už tu nie je len jej svorka, už myslí aj na ľudí a ako sa k nim priblížiť bez toho, aby o tom ostatní nevedeli. Samotný vodca svorky má na Kaalu spadnuté, nechce jej dovoliť loviť a každú jej chybu ostro odsudzuje. Hľadá len nepatrnú vec, pri ktorej by ju mohol vyhodiť zo svorky. On totiž vidí, že si od mala buduje v ostatných mláďatách autoritu. A sme pri Kaalynych priateľoch Ázzuenovi a Maare.   Tí jediní sú totiž jej naozajstnými priateľmi a nasledujú ju aj napriek tomu, že ich môže ohroziť svojim správaním. Nemôžem nespomenúť Tliitoa havrana, ktorý má podobný znak ako Kaala a aj ten jej neskutočne pomáha, nehovoriac o havraňom humore :D.

Príbeh bol vymyslený vskutku krásne a precízne. Opisy prírody a samotnej svorky, jej správanie, lovenie či súperenie boli písané tak, že som mala pocit akoby som pozerala dokumentárny film o vlkoch. To všetko bolo spestrené príbehom, ktorý chytal za srdce. Výborné zvraty, kvalitné rozuzlenie. Možno mohla autorka trošku skrátiť vysvetľovanie v jednotlivých pasážach a viac natiahnuť práve napínavú časť knihy. Teraz už len čakať, či túto výbornú knihu čaká u nás aj pokračovanie.

Knihe dávam 4 mesiačiky a pevne dúfam, že ak sa dostanem raz k druhému dielu, budú vychytané aj drobné chybičky krásy a budem tu o nej písať samé chválospevy.


utorok 26. júla 2011

Teaser Tuesday ( 18 )


Týždenné meme usporiadava shouldbereading.


O čo ide :

 • zober knihu, ktorú momentálne čítaš
 • otvor ju na úplne náhodnej stránke
 • z tej stránky, ktorú si náhodne otvoril napíš dve teaserové vety 
 • NEZAHRŇUJ DO TOHO SPOILERY !!!!! 
 • zdieľaj názov knihy a meno autora, aby ti mohli ostatní TT účastníci tvoju knihu dať do svojej "to-read" záložky


Vlčí sľub ( Vlčie kroniky ) - Dorothy Hearstová

" Je načase, aby si prestalo byť apatické, mláďa," povedal Trevegg stroho, keď ku mne podišiel. " Silní prežijú, slabí nie. 


utorok 19. júla 2011

Cover grafického románu Hush Hush

Máte radi sériu kníh od Beccy Fitzpatrick?

Túto zimu vychádza v USA prvá časť tejto série ( Hush Hush - Zavrhnutý ) v grafickej forme. A tu je cover. Som zvedavá na vaše reakcie. Ako sa vám páči?

pondelok 18. júla 2011

RECENZIA : Lovesong Gayle Forman


 • originálny názov : Where she Went
 • počet strán : 272Ak sa chystáte v najbližšej dobe kúpiť si knihu od autorky Gayle Forman Ak zostanem, prosím nečítajte túto recenziu. Bez spoilerov sa nezaobíde !

Sú to už 3 roky po Miinej autonehode, pri ktorej zomreli jej najbližší. Otec, mama a Teddy, jej malý braček. Po fyzicky a psychicky náročnej liečbe odišla od Adama. Teraz je Mia uznávanou mladou violončelistkou a pred sebou neskutočnú kariéru. Adam so svojou rockovou skupinou Shotting Star má zasa za sebou veľmi dobre predávaný album Collateral Damage, veľmi sa im darí, vypredávajú štadióny s koncertami a bulvár si ide na ňom doslova zgustnúť každý jeho krok.

A tak sa čistou zhodou náhod stane, že títo dvaja sú v tej istej dobe na tom istom mieste. Teraz je tá noc, kedy si môžu všetko vysvetliť....

Kým prvá kniha bola celá z pohľadu Mie, tentoraz máme tú česť dostať sa pod kožu pravému rockerovi Adamovi. Neviem z kade čerpala Formanová, ale opísať myšlienky, pocity, rozhodnutia dokonca fóry z pohľadu muža, sa jej naozaj podarilo. Vierohodné, to je to správne slovo, ktoré ma napadlo pri tom ako opísala Adama. A verte, že tie jeho myšlienky ma veľa krát privázali buď k hurónskemu smiechu alebo naopak, boli nesmierne citlivé a padla pri knihe nejedna slza.


Napriek tomu, že sa v podstate celý dej nesie v zmysle rozhovorov s Miou, či spomienok na časy, keď od neho Mia odišla, či vtedy keď ešte boli spolu, je neuveriteľne chytľavý. Až mi je ľúto, že som knihu nemohla prečítať na jeden dych a musela som si ju kúskovať, kvôli všetkým povinnostiam, ktoré mi v ten týždeň nabiehali jedna po druhej. Nemohla som sa dočkať chvíle kedy znova sadnem a prečítam aspoň pár stránok. A vtedy keď som otočila poslednú stránku mi padla sánka a mala som chuť plakať ešte polhodinu. Po troch dňoch od prečítania tejto knihy, mám ešte stále zimomriavky slzy na krajíčku.
Po tejto knihe mám aj tak niekde vnútorný pocit, akoby sa príbeh naozaj stal. Formanovej sa dokonalo podarilo vniesť ma do deja a dej zachytiť vo svete aký naozaj existuje, aký môže kedykoľvek a ktokoľvek zažiť.

Okrem toho skoro pri každej kapitole nájdete aj úryvok z albumu Adamovej skupiny a tie texty sú naozaj krásne a plné Adamových pocitov, emócií a toho ako to v ňom po Miinom odchode vrelo.

Hass mich. Zerstör mich. Vernichte mich. Erweck mich. Erweck mich. Willst du, willst du, willst du mich nicht wiedererwecken?

Veľký príbeh o láske medzi dvoma ľuďmi, ktorí majú úplne rozdielne životy, no napriek tomu sa potrebujú.
utorok 12. júla 2011

Teaser Tuesday ( 17 )


Týždenné meme usporiadava shouldbereading.


O čo ide :

 • zober knihu, ktorú momentálne čítaš
 • otvor ju na úplne náhodnej stránke
 • z tej stránky, ktorú si náhodne otvoril napíš dve teaserové vety 
 • NEZAHRŇUJ DO TOHO SPOILERY !!!!! 
 • zdieľaj názov knihy a meno autora, aby ti mohli ostatní TT účastníci tvoju knihu dať do svojej "to-read" záložky

Lovesong - Gayle Forman

Dann sieht sie mich mit diesen Augen direkt an. " Tut mir leid. "

Potom sa pozrela tými svojimi očami priamo na mňa. " Mrzí ma to. "

pondelok 11. júla 2011

RECENZIA : Les kostí Carrie Ryan


 • originálny názov : The Forest of Hands and Teeth
 • počet strán : 300
 • rok vydania : 2011

anotácia : Hlavná hrdinka Mary žije v postapokalyptickej kolónii, ktorú obklopuje v tesnom zovretí Les kostí plný znesvätených zombií. Obyvateľov pred nimi chráni iba plot z pevného pletiva. Ľudia pomaly zabúdajú na minulosť, podaktorí už ani neveria, že kedysi existovala rozvinutá civilizácia, iní zasa žijú v presvedčení, že za Lesom kostí, v ktorom na nich číha nebezpečenstvo, už nič nie je. Iba nepatrná hŕstka si zachovala vieru v existenciu života za Lesom. Mary hľadá odpovede na nepohodlné otázky: Prečo sa Znesvätení vrátili? Je kolónia naozaj jediným miestom na Zemi, v ktorom dnes existuje život? Dá sa prejsť Lesom kostí a nestať sa Znesvätenou? A ešte čosi – Mary verí v lásku.


Dej : 


Predstavte si, že sa nachádzate na mieste, kde sú všade naokolo ploty, aby sa k vám nedostali krvilačné príšery, ktoré vídavate iba vo filmoch. Reč je o zombiách a v kolónií ich nazývajú znesvätení. Jedna kolónia, prísne pravidlá, viera a plot.
Každý deň vyzerala Maryna matka pri plote svojho manžela, ktorého všetci považovali za znesväteného, no ona stále verila, že sa vráti a bude v poriadku. Stalo sa, že ho zbadala a nechala sa uhryznúť. Mary sa zrútil celý svet a zvaľuje vinu na seba. Teraz chce len matke splniť aspoň posledné želanie a tým je aby ju nechala odísť do Lesa kostí.
V Lese kostí skončil jej otec, teraz matka a jediný kto jej ostal je jej brat. No aj ten brat sa jej obráti chrbtm a keďže Harry nebol požiadať o Marynu ruku, ocitá sa v Sesterstve proti svojej vôli.
Mary už neverí v Boha, vzal jej predsa všetko. Jediné v čo verí a v čo sa spolieha sú rozprávky, ktoré jej kedysi rozprávala mama. Obrovský oceán a budovy siahajúce až k nebu. Naozaj sa snaží sesterstvo ľudí z kolónie ochrániť? Sú ozaj jediní, ktorí zostali na tomto svete? Mary o rozprávkach typu, oceán a obrovské budovy, nikto okrem Travisa neverí a po bratovom odvrhnutí sa právom cíti oklamaná a sama vo svojich podozreniach. Sesterstvo je dáva každú chvíľu pár indícií k tomu, že predsa len nie je všetko v poriadku.

Moje pocity :

Nemyslím si, že by bola Mary sebecká, ako to onej všetci tvrdia ( brat, Harry, ešte aj jej najlepšia kamarátka ). Celý príbeh je založený na tom, ako sa snaží ísť za svojim cieľom. Dostať sa preč z Lesa kostí. Nemôže predsa existovať len ich kolónia. Riskuje síce pre to všetko od rodiny, kamarátstvo dokonca aj lásku. Nevyčítam jej to len z toho titulu, že je situácia v kolónií naozaj nepochopiteľná. Sesterstvo všetko diktuje ( lásku, vernosť, vieru ) a je to celkom všetko na hlavu a pekne zvrátené. Nečudo teda, že sa Mary osamocuje v myšlienkach a chce vedieť čo je za plotom, za tým všetkým.

Každá postava knihy je nesmierne výnimočná a mala som z nich presne taký pocit, aký pravdepodobne autorka knihy chcela dosiahnuť. Nádeje, priateľstvo, ktoré medzi sebou mali alebo nepredstaviteľná láska, strach z budúcnosti, zo znesvätených, strach z toho, že sa môžete na nich zmeniť alebo zomrieť ( to je tá lepšia predstava ). Pozor postavy nie sú dokonalé a to je práve na tom to dobré. Každý má predsa chyby. Sme len ľudia.

Scény sú opísané tak dôveryhodne, že ma nútili premýšľať nad tým, čo by som práve v tej situácií robila ja. Priznávam, že niektoré situácie boli normálnym šokom a sem tam som ozaj nepochopila, či si autorka vôbec uvedomovala aké divné myšlienkové pochody a riešenia niektoré postavy mali :D. Ďalšia vec je paradox v tom, že sa upnete na niektorú postavu, začnete jej fandiť a nakoniec aj tak zomrie a rozmýšľate či vôbec niekto na konci knihy na žive ostane.

Nekonečný labyrint napísala autorka fenomenálne a ja sa už neviem dočkať čo bude v ďalšej časti. Už po prvých recenziách ma kniha oslovila a keď som si knihu doniesla z kníhkupectva domov hľadela som na ňu a listvala tými nádhernými stránkami ako divá :). Takže opäť dystopický svet a opäť 5 mesiačikov. Ja skrátka milujem dystópie, je to moja osobná droga. Tuším by som mala na čas zmeniť žáner :D.

">

Vyhlásenie výhercov narodeninovej súťaže

A je to tu. Do včera ste mali možnosť prihlásiť sa do mojej súťaže o skvelé knihy. Prihlásilo sa vás dosť a dali ste mi úžasné odpovede na otázku  "Keby si si mal/a vybrať aká postava z knihy by si bol/a, aká by to bola a prečo?". Drvivá väčšina z vás ste ospevovali Rose z VA. A ešte drvivejšia väčšina, okrem jej super vlastností opisovali v druhom prípade Dimitrija ako súčasť toho, prečo by ste chceli byť práve ňou. :D No pre toho chlapa by sa jeden aj pretrhol.

Teraz už k výsledkom ....

Prvá cena - kniha Nočný tieň- Andrea Cremer a Triaška - Maggie Stiefvater získava MoniQ 


 Výherná odpoveď na otázku - No to je ťažké :) ale ak už by som si mala vybrať jednu postavu tak by to bola asi Rose z Vampire academy od Richelle Mead ... na Rose sa mi páči jej odvaha ale hlavným dôvodom prečo by som si vybrala Rose nie je nik iný než Dimitrij :)  - Gratulujem Dimitrij zlomil srdcia väčšine :D

Druhá cena - kniha Ľavá ruka Boha - Paul Hoffman získava  Michaela Adamčíková


Obidvom výhercom blahoželám a idem vám hneď poslať maily, na ktoré sa mi prosím do 24 hodín ozvite. Ak sa tak nestane, budem musieť vyžrebovať iného víťaza. Ak vám z nejakého dôvodu nepríde mail ozvite sa mi na mail Janne.Cha@gmail.com, alebo zanechajte komentár pod článkom.

Ostatní nezúfajte určite ešte súťaže budú......

streda 6. júla 2011

RECENZIA : Nenásytná Meg Cabotová


 • originálny názov : Insatiable
 • počet strán : 416
 • vydanie na SK : 2011
anotácia : Máte už upírov plné zuby? Mladá scenáristka Meena Harperová takisto. Jej šéfovia ju napriek tomu nútia o nich písať, hoci Meenu to nenadchne. Niežeby úplne popierala existenciu nadprirodzených javov. Má totiž schopnosť vedieť, ako kto zomrie, aj keď ostatní tomu neveria. Jedného dňa pri Katedrále svätého Juraja stretne knieža Luciena Antonesca. Tajomný, príťažlivý muž ju zachráni pred útokom netopierov – a Meena sa doňho beznádejne zaľúbi. Lucien má však aj temnú stránku, pre ktorú by ho mnohí ľudia, napríklad aj tajná organizácia lovcov démonov, radšej videli mŕtveho. Problém je v tom, že on už vlastne nie je živý! Meenina nadprirodzená schopnosť odrazu zlyháva – svoju vlastnú budúcnosť nepozná a netuší, čo ju čaká. Spočiatku sa jej zdá, že Lucien je presne ten muž, o akom vždy snívala. Po čase vysvitne, že je to skôr nočná mora...

Dej : 

Meena Hraperová si už roky zarába na živobitie písaním scenára, pre obľúbenú telenovelu Nenásytná. Žije v byte so svojím lenivým bratom Jonom, ktorý je stále bez práce. Meena už má vo svojom živote stereotyp. Každé ráno do práce a z práce sem tam kaderníctvo, v ktorom klebetia so svojou najlepšou kamarátkou. No povedali by ste si, že je poriadne zatrpknutá. Ona sa len snaží ukryť tajomstvo, ktoré ju celé roky 
prenasleduje. Ona vidí kto a ako zomrie.


Zo stereotypu ju odvádza to, že telenovela má mať určité zmeny a Meena dúfa, že v tých zmenách je práve ona, ktorá sa najviac na telenovele podieľala. No omyl, jej večná rivalka sa zhosťuje situácie a povýšenie, ktoré Meena očakávala padne na jej rivalku. Aby toho nebolo málo seriál naberá iný smer, pretože ľudia chcú pozerať o upíroch, musí ich zakomponovať do deja. Ale jej pekne začal deň však? 


Pri večnom dumaní nad svojím životom, ju pri venčení psa s menom Jack Bauer, napadne kŕdeľ netopierov. A v tom kde sa vzal tu sa vzal, príťažlivý, nádherný chlap s krásnymi očami a Mennu zachraňuje. Meena je v šoku dokonca odmieta pozvanie na večeru, od svojej susedy s kniežaťom z Rumunska. Teda brat ju neprehovára pridlho aby sa jej spolu zúčastnili, keď Meena zisťuje, že by z toho mohla vyťažiť tým, že vymyslí scenár. Kto by predsa nebral v novom seriály o upíroch niečo o Rumunskom kniežati. No neuveríte kto sa na večerí zjaví. Jasné záhadný muž, ktorý ju zachránil od tých netopierov. Lucien Antonesco je meno muža, ktorý dokázal zapliesť Meene hlavu. Po spoločne strávenej noci sa do seba zamilujú a Meena je v siedmom nebi. 


Až kým sa v jej byte v jeden deň nedostaví čudný poslíček a nepýta adresu jej vyvoleného. Alaric Wulf je totiž v Palatínskej garde ( organizácia lovcov démonov ) a má za úlohu ničiť démonov a všeobecne situáciu, ktorá v meste panuje a tou sú 3 mŕtve dievčatá. Pozor organizácia je prísne tajná nevie o nej ani FBI a pápež ju financuje a nie nemalými peniazmi. Vužívajú všetku techniku na vystopovanie démonov ale aj tak sa im nedarí ich nachádzať  :D.Takže kto je Lucien? Žeby upír? Bingo! a keby len tak hocijaký :D on je rovno potomok Vlada Narážača, teda Drakulu. Keďže Drakula zomrel on je v klane drakulovcov teraz na čele. Je ale naozaj Lucien tým zlým? Kto pácha ohavné a tajomné vraždy dievčat? Ako do toho všetkého zapadá Meena si budete musieť prečítať sami.


Moje pocity :


Hlavná hrdinka Meena je neskutočne nechápavá a kým si zráta dva plus dva, musí jej k tomu niekto dopomôcť. Jon jej brat je na tom podobne, ak nie ešte horšie. ( pozn. absolútne nevie triafať ). No vidno, že sú rodina. Jediná osoba, ktorá tam za niečo stojí je tajomný Lucien. Ten má toho v hlave až nad rámec by som povedala. Ale po tých stáročiach čo je na svete, sa mu ani nedivím. Nemôžem nespomenúť psa menom Jack Bauer a to akým bol stredobodom. No dobre nevadí, že ma zabijú hlavne že Meene zachránim psa povedal si raz Alaric Wulf :D.

Dej je celkom zaujímavý, ale neskutočne ma rušilo prostredie telenovely. Ja nemám rada telenovely. Ja neznášam telenovely. Prečo tam preboha musela autorka zakomponovať telenovely ? Takže pri každom slove o telenovela, sa mi pri čítaní stavali chlpy hore dupkom.


Pre zaujímavosť v knihe sa dokonca objaví meno Dimitri. Toto meno začína byť slávne :D. No nečakajte pána úžasného, tentoraz to bude čierna ovca.
V knihe ma bavili niektoré situácie nabité perfektným humorom a Lucienove raňajky. Vtedy som si hovorila, mať takého chlapa, čo mi po krásnej noci spraví ešte aj raňajky by som ani za toho oného nepustila :D. S koncom knihy nie som zmierená a popravde som čakala úplne iný. Zhrniem - dobrá kniha pri ktorej sa zabavíte, ale nečakajte úžasné scény, ktoré ste ešte v živote nečítali. 
     

utorok 5. júla 2011

Teaser Tuesday ( 16 )


Týždenné meme usporiadava shouldbereading.


O čo ide :

 • zober knihu, ktorú momentálne čítaš
 • otvor ju na úplne náhodnej stránke
 • z tej stránky, ktorú si náhodne otvoril napíš dve teaserové vety 
 • NEZAHRŇUJ DO TOHO SPOILERY !!!!! 
 • zdieľaj názov knihy a meno autora, aby ti mohli ostatní TT účastníci tvoju knihu dať do svojej "to-read" záložkyLes kostí - Carrie Ryan


" Vieš, zaľúbila som sa do Harryho. Stalo sa to iba pred niekoľkými týždňami, keď som už nevládala zniesť Travisovu bolesť."

nedeľa 3. júla 2011

Mesačná chvastačka ( 4. jún )


Mesačná chvastačka  meme, ktoré usporadúva Judit

 • ukáž čo za knihu si si kúpil/a 
 • ktorú si vyhral/a
 • dostal/a si ako darček
 • dostal/a za recenziu od vydavateľstva

JÚN :

Tento mesiac som sa s kúpou veľmi nepretrhla ( teda nekupovala som si nič ), ale dostala som celkom pekný balík kníh. Niektoré som dostala k narodeninám, iné za to, že sme s Triss, Luu a Judit také veľmi veľmi veľmi usilovné :).


Nezabudnite že knihy Nočný tieň a Triaška je prvá cena a Ľavá ruka Boha druhá cena , ktoré môžete vyhrať v súťaži, ktorú usporadúvam a končí 10.7.2011. Ak ste sa ešte neprihlásili do tejto súťaže, môžete tak urobiť tu

sobota 2. júla 2011

Ouote of the Week ( 11 )

Quote of the Week

Toto meme usporiadava Judit. Každú sobotu ho môžete zaregistrovať na viacerých blogoch. Ak sa chcete zapojiť kliknite na obrázok a dozviete sa ako na to.


Túto sobotu som si vybrala knihu od Lauren Oliver Kým dopadnem. Inak kniha je bohatá na silné momenty a  ak ešte stále rozmýšlate, čo za knihu si v dohľadnej dobe kúpiť, určite ju odporúčam.

Vtipná scéna : " Raz som čítala, že kŕdeľ motýľov, ktorý vzlietne v Thajsku, môže spôsobiť  búrku v New Yorku."
" Áno, dobre, jeden z tvojich prdov by mohol spôsobiť obrovský výpadok prúdu v Portugalsku. " Elody sa chichoce a hádže hranolku naspäť.
" Tvoj raňajší dych davovú psychózu v Afrike." Ally sa nakloní dopredu. " A ja neprdím."
Lindsay a ja sa smejeme. Elody a Ally pokračujú v hádzaní hranoliek. Lindsay sa pokúša povedať, že plytvajú dobrým tukom, ale krochká tak veľmi, že jej z úst nevychádzajú skoro žiadne slová.
Napokon sa hlboko nadýchne a prehltne: " Vieš, čo som počula? že ak silno kýchneš, môžeš v lowe zapríčiniť tornádo."

Romantická scéna : Stojíme tam, hľadíme na seba a raz pre zmenu necítim úzkosť alebo strach z toho, čo si myslím. Som len šťastná, drží ma vo svojich očiach, vznášajúcu sa na teplom, jasnom mieste.
" Naozaj ťa mám rád,Sam," povie potichu. " Vždy som mal."
"Aj ja ťa mám rada. Nerob si starosti kvôli zajtrajšku. Ani na to nemysli." Na chvíľu zavriem svoje oči, odtlačím všetko okrem tejto chvíle, jeho teplých rúk, tých nádherných zelených očí a pier.

Silný moment : Toto sú niektoré veci, ktoré som sa to ráno naučila: ak prekročíte istú hranicu, a nič sa nestane, hranica stráca význam. Je to ako tá stará hádanka o strome, ktorý padne v lese a či to počuť, ak tam nie je nikto, kto by to počul.
Posúvate tú hranicu ďalej a ďalej, a vždy ju prekračujete. Tak sa stane, že sa ľudia napokon postavia na okraj zeme. Boli by ste prekvapení, aké je to jednoduché vyletieť z obežnej dráhy, doletieť na miesto, kde sa vás nikto nemôže dotknúť. Stratiť samého seba - stratiť sa.
Alebo možno niektorí z vás nie ste prekvapení. Možno niektorí z vás už viete.
Tým ľuďom môžem povedať len : prepáčte.

PS : Mesačnú chvastačku už dnes nestíham, hádam ju stihnem zajtra, najneskôr v pondelok.

piatok 1. júla 2011

Novinky

Máme tu obálku. No na tejto knihe si doslova zgustnem dámy a páni.

Pokračovanie Ľavej ruky Boha od Paula Hoffmana ( vychádza august 2011 )

V druhom diele trilógie Paula Hoffmana trpí hlavný hrdina Thomas Cale pocitom roztrpčenia po tom, čo ho zradila láska jeho života, a zahráva sa s čoraz lákavejšou predstavou vyhladenia ľudstva. V sprievode majstra Bosca sa vracia do útulku, kde už nie je chovancom, ale obávaným a uctievaným stelesnením Božieho hnevu. Bosco mu vysvetľuje, že ľudský rod je skrz-naskrz prehnitý, a preto ho treba zničiť a pripraviť svet na príchod dokonalejšej bytosti. No najskôr treba poraziť odporcov a uchvátiť moc v srdci cirkvi spasiteľov. Cesty Caleových priateľov sa rozchádzajú. Kleist sa stáva členom zvláštneho horského klanu zbabelých zlodejov. IdrisPukke odchádza do Španielskeho Leedsu, kde našli útočisko zvyšky rozprášených Materazziovcov. Henri Zahmlievač sa ako jediný rozhodne vyhľadať Calea a zapojí sa do boja proti kacírom. Henri priateľa presviedča, že stále má dôvod žiť. Podarí sa mu to skôr, než bude neskoro?No nie je tá obálka úplne úžasná? A teda názov sa mi páči viac ako Anjel smrti.

Čas lásky a zla - Anne Riceová ( vychádza 20.8.2011 )


Sníval sa mi sen plný anjelov. Videl som ich aj počul v obrovskej nekonečnej galaktickej noci. Videl som svetlá, boli to anjeli, poletovali sem aj tam a ich dráhy zanechávali nádherné trblietavé stopy... V nádhernej, dokonalej ríši svetla a zvukov som vnímal lásku. Vedel som, že ma dôverne poznajú. Cítil som, že som milovanou súčasťou všetkého, čo som videl a počul. No uvedomil som si, že si z toho nič, celkom nič nezaslúžim. Premkol ma hlboký smútok, zmiešal sa so spievajúcimi hlasmi, lebo spievali o mne... Takto sa začína ďalší román Anne Riceovej, triler o anjeloch a vrahoch, v ktorom sa opäť ocitneme v temných, nebezpečných hlbinách histórie. Tentoraz nás autorka zavedie do Ríma 15. storočia, do mesta chrámov, veží, strešných záhrad a krížov týčiacich sa k oblohe. Rím z čias Michelangela a Raffaela, Svätej inkvizície a pápeža Leva X., druhorodeného syna z rodu Mediciovcov, prihovárajúceho sa k národu z pápežského stolca... Do tohto obdobia privedie anjel Malkiáš Tobyho O´Dara, bývalého nájomného vraha, ktorý v úsilí o návrat k Bohu pomáha riešiť zločiny minulosti, aby neodsúdili nevinných. V napínavom príbehu travičstva v spojení s tajomným nepokojným duchom dybbukom sa Toby ocitá v nebezpečných situáciách, no v myšlienkach vracia do svojej minulosti a v hlbokých zamysleniach dospieva k lepšiemu pochopeniu temných a dobrých síl, zloby a nehy. V nádeji na odpustenie verí, že jedného dňa sa spojí so svojou láskou a synom a bude spolu s nimi žiť každodenný život. 


Obálka bohužiaľ trochu rozmazaná, nejak som na internete nenašla v lepšej kvalite. Knihy z tejto anjelskej série majú nádherné obálky čo myslíte?Denník nočného motýľa - Rachel Kleinová ( vychádza 23.7.2011 )
Denník nočného motýľa odhaľuje dušu dospievajúceho dievčaťa, ktoré sa po otcovej samovražde ocitne v internátnej škole, v kruhu vekom seberovných, ale povahou takých odlišných, často povrchných spolužiačok, postarších vychovávateliek a učiteliek. Na množstvo nezodpovedaných otázok len ťažko hľadá odpovede. Pomáhajú jej knihy, nové priateľstvo s Lucy a predovšetkým denník. Doň odkladá drobné i väčšie bôle, túžby, spomienky. Jemu sa zdôverí aj s podozrením, že Ernessa je upírka. Jej zistenie zodpovedá všetkým poučkám, ktoré si našla v literatúre, i tomu, čím sa pred koncom života zaoberal jej otec. A kradne jej to najcennejšie, čo má – najdrahšiu priateľku. Podarí sa jej Lucy zachrániť? Nájdu opäť spoločnú reč? Čoho sa má chopiť, aby odohnala chmúrne hrozby, keď nikto z okolia neverí jej podozreniam a všetci ich považujú za posadnutosť? Musí sa spoľahnúť sama na seba.