utorok 1. apríla 2014

RECENZIA : Sama Sebou Lisa Renee Jonesová


  • originálny názov : Being Me (Inside Out #2)
  • počet strán : 336
  • vydané na SK : 2014 Ikar
  • kúpiť

anotácia : Sara stále pátra po záhadnej Rebecce, autorke tajomných erotických denníkov, ktoré ju uchvátili, ale i vystrašili. Mučivo túži uspokojiť požiadavky nového šéfa a čoraz väčšmi sa zamotáva do vášnivého zväzku s búrlivým umelcom Chrisom Meritom. Teraz však Sara musí čeliť aj minulosti a tá ju prenasleduje rovnako neúnavne ako Rebeccin rukopis. Zakotví v bezpečnom náručí milovaného muža a prezradí mu svoje najintímnejšie tajomstvá. Jej najstrašnejšie predstavy sa stanú skutočnosťou. Nie je však pocit bezpečia len ilúziou? Možno sa všetko obráti naruby, keď konečne vyjde na povrch pravda o Rebecce.


Moje pocity :

S erotickými románmi sa doslova roztrhlo vrece. Po mega úspešnej triológií "50 shades", sa autorky idú pretrhnúť za týmto žánrom a čitateliek stále pribúda. Takže vo svete vychádzajú stále nové a nové kúsky a čitateľky opäť očakávajú strhujúce sexi romány na pokračovanie. Spoločnou črtou týchto kníh je jednoduchý dej, prílišná rozdielnosť postáv, bohatstvo, intrigy a veľa sexu. Niektorým autorkám tento štýl písania sadne, iné zasa šliapnu vedľa. Je pravda, že nie každá dokáže bez okolkov napísať takúto knihu a k tomu ešte aj kvalitnú, strhujúcu a samozrejme pútajúcu čitateľa.
Sama sebou je pokračovanie knihy Keby som bola tebou od Lisy Renee Jonesovej. Autorka nie je zďaleka nováčikom a knihy tohto typu už má v malíčku. 
Svet hlavnej hrdinky Sary je všetko možné, ale určite nie je dokonalý. V druhej časti opäť putuje po stopách erotického denníka Rebeccy. Každý krok dopredu, je pre Saru krokom aj naspäť. Každá nová informácia ju mätie a ona zúfalo potrebuje zistiť, čo sa s Rebeccou stalo. Nielen o ňu sa však bojí. Ide tu aj o jej kamarátku Ellu, ktorá odišla na svadobnú cestu a stále sa jej neozvala a potom milovaný Chris, ktorého sa snaží zachrániť pred jeho démonmi. A nakoniec je tu ešte Sarin príťažlivý šéf, ktorý jej dáva poriadne zabrať.
Príbeh napreduje naozaj rýchlo, číta sa príjemne a postupne sa dozvedáme stále viac informácií. Táto kniha je niečím iná, než jej predchodkyne. Kým v iných knihách tohto žánru je viac erotiky ako deja, v tejto knihe je to v inom pomere. Autorka dala do príbehu aj dávku akčnosti a zakomponovala do neho detektívku. Samozrejme čitateľky verné tomuto žánru, nemusíte sa báť, že by erotiky bolo málo. Bolo jej naozaj požehnane a scény boli plné vášne, len ich nebolo až toľko čo v iných knihách, no za to boli značne prepracovanejšie. Myslím si, že tejto knihe to skôr pomohlo. Sama som bola potom zo vzťahu Sara a Chris v napätí. Asi v strede knihy, však autorka ubrala hlavnej zápletky Rebecciných denníkov a sústredila sa na vzťah Sary a Chrisa. Sara bola tentoraz v deji otvorenejšia, avšak Chris bol skoro do konca knihy veľmi neprístupný. Akoby chcela autorka schválne čitateľa na chvíľu odsunúť od hlavnej zápletky, aby čitateľ nemohol odhaliť,čo sa stane na konci. Sčasti sa jej to podarilo, ale akú takú predstavu o konci som už mala. Záverečné rozuzlenie bolo dosť rýchle na to, že ostatok dosť autorka naťahovala.
Chris otvoril v tejto časti niektoré zo svojich démonov a vzťah so Sarou bol znova poťažkaný skúškou. Dokonca autorka na konci tejto časti rozuzlila jedno zmiznutie. Samozrejme vám neprezradím ktoré, to si už budete musieť prečítať sami. Ak máte radi knihy tohto typu, určite siahnite po sérií od tejto spisovateľky. Myslím, že inak tejto knihe nie je čo vytknúť. Jediná vec, čo budete po dočítaní potrebovať, bude pokračovanie.

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára