nedeľa 27. apríla 2014

Hosťujúca recenzia by Zuzana : Nájdem si ťa v Ríme Tatiana ČuperkováKniha Nájdem si ťa v Ríme od Tatiany Čuperkovej je ľahký príbeh o láske Slovenky a Taliana vo Večnom meste. Eva, mladá a atraktívna žena, vlastní malý obchodík v Trnave, v ktorom predáva talianske potraviny. Jej inšpirácia je láska k Taliansku, ktoré pravidelne navštevuje nielen z pracovných, ale aj osobných dôvodov. Počas pracovných ciest jej v Ríme robí spoločnosť zaujímavý muž, nie Talian, v ktorom nachádza oporu a zároveň si s ním kráti voľné chvíle. Pre oboch je to spojenie príjemného s užitočným. Eva však nečakala, že tá pravá láska si ju v Ríme ešte len nájde. Taliansko má veľa čarovných miest stvorených pre lásku a to jej miesto bolo v kaviarni pri Španielskych schodoch. Práve tam spoznáva nečakanú, ohromujúcu a spaľujúcu lásku Taliana. Eva nepotrebovala veľa k tomu, aby pochopila, že je to ten pravý. Cítila sa ako v rozprávke, keď navštevovala všetky magické miesta v Taliansku. No ako v každom vzťahu prišli komplikácie, ktoré ich vzťah mierne naštrbili. Je láska Evy a jej Taliana natoľko silná, aby dokázala prekonať všetky životné prekážky?


O autorke

Tatiana Čuperková, najskôr športová novinárka, dnes autorka príbehov, ktoré chytia za srdce. Vyštudovala Fakultu masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. K písaniu kníh sa dostala jednoducho, keďže vyštudovala odbor, ktorý úzko súvisí so žurnalistikou, vždy mala k slovám (hovoreným, písaným) veľmi blízko. Desať rokov v športovej žurnalistike bolo zaujímavých a splnením jej prvého sna. Tým ďalším bolo písanie kníh. A tak napísala, poslala rukopis a už to išlo.

Moje pocity z knihy Nájdem si ťa v Ríme boli hneď zo začiatku čítania veľmi pozitívne. Nakoľko som aj ja sama milovníčka Talianska, naplno som sa vžila do deja a prečítala knihu takmer na jeden dych. Autorka v knihe krásne vystihuje podstatu lásky a dnešných zamotaných vzťahov. Veľké plus by som dala za to, ako opísala Taliansko a všetky jeho zákutia úplne do detailov. Pravdou je, že Rím je magické miesto priam stvorené pre lásku, veď nie nadarmo sa mu hovorí Večné Mesto. Veľmi oceňujem výber miesta, kde sa odohráva hlavná časť deja. Premýšľala som nad zápormi tejto knihy a žiadne som nenašla. Táto kniha má všetko podstatné, čo sa v nej nachádzať má, od opisu miesta, vzťahov, romantiky až po charaktery hlavných postáv. Odporúčala by som čítanie tejto knihy pre všetky vekové kategórie, keďže je to príbeh o láske, nájde sa v ňom nejedna žena.

Charaktery hlavných postáv
Hlavné postavy, Eva, Madou a Luka sú od seba úplne odlišní. Najmä čo sa týka chlapských postáv.

Madou, pouličný predavač pri famóznej fontáne Di Trevi, sa živil maľovaním obrazov. Nemal nič nazvyš, ale aj to málo čo mal,mu stačilo na to, aby dokázal v Ríme prežiť.

Luka, zámožný právnik, nemal v Taliansku len dobré meno a kariéru, ale mal aj dobré a láskavé srdce. Aj napriek tomu, že sa o Talianoch hovorí nie ako o verných mužoch, Luka sa do Evy zamiloval hlbokou a vernou láskou. Vážil si ju a každé jej slovo.

Eva, mladá, inteligentná, šarmantná žena plná ambícií celý život túžila po láske. Nikdy ju však nenapadlo, že tá pravá láska si ju nájde priamo tam, kde to najviac milovala. V Ríme. Po všetkom, čím si v minulosti prešla, si to naozaj zaslúžila.

Recenziu napísala Zuzana Janečková.

1 komentár:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Přidejte se k úspěšným Spojte se s více než 4 miliony obchodníků a investorů ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovedaťOdstrániť