piatok 28. júna 2013

Zaostrené na ......KNIHU

Dnes som si zaostrila na knihu KARANTÉNA SAMOTÁRI. Prečo som si vybrala práve túto? Dôvod je jednoduchý. Čakala som totálne priemernú knihu a po dočítaní mi spadla sánka o dve poschodia. Málo sa o nej hovorí a pritom ten nápad, ten dej, tie postavy boli fakt dobre premyslené. Po dlhom čase si môžem povedať, že sa teším na ďalšiu časť a ja pevne dúfam, že bude. Prečítajte si recenziu tu.
A teraz ku knihe, ktorá ma vďaka Karanténe oslovila. Jednak tak isto ako Karanténa vyšla kniha vo vydavateľstve Fortuna Libri a po druhé, táto kniha je tiež nie až tak celkom známa. Chlapec nikto je tiež kniha, ktorá na prvý pohľad nie je to pravé orechové, čo ako prvé vidím v kníhkupectve a hneď to kúpim. Ale vďaka Karanténe, ktorá ma naozaj prekvapila, očakávam niečo obdobné pri knihe Clapec nikto.

Je to tínedžer bez identity a minulosti. Dokonalý vojak, ktorý v každej situácii koná bez strachu, súcitu či hnevu.
Málokto si ho všimne a nikto mu nevenuje pozornosť. Zrazu sa objaví v novej škole, v novom meste, s novým menom a nájde si niekoľkých priateľov. Keď člen rodiny jeho nového kamaráta umrie prirodzenou smrťou, misia je splnená. Odchádza za novým cieľom.
Problém nastane, keď má za úlohu postarať sa o starostu New Yorku. Starosta mu pripomína otca a s jeho dcérou má veľa spoločného. Veľmi hlboko v ňom je totiž schované dieťa, ktorým kedysi bol, tínedžer, snívajúci p normálnych veciach, akými sú domov a rodičia, mladý muž, čo sa chce oslobodiť. Túži po týchto veciach natoľko, aby misiu sabotoval?


... FILM

Tento týždeň fičím na Hviezdnych vojnách. Vďačím za to synom, u ktorých momentálne celé Star wars idú ako maliny. Od kinderok, cez LEGO, po knihy a samozrejme filmy. Všade kde sa pozriem sú jediovia :D, tak ma to celkom dostalo a po dlhóóóóóóóóm čase som opäť podľahla kúzlu. Normálne odporúčam všetkým.  Obi-Van Kenobi, princezná a samozrejme  Anakin Skywalker... 


Tak čo? Podľahli ste tento týždeň aj vy nejakej dobrej knihe či filmu? Píšte do komentárov, nech sa môžem inšpirovať :).5 komentárov:

 1. hehe Star Wars to je jedna z mojich srdcoviek :D ale osobne mám rada len pôvodnú trilógiu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkný článek. Star Wars je úžasné, ale Star Trek mám ráda taky.
  Mona

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vidíš Strak trek by som ešte mohla omrk :D

   Odstrániť
 3. Neviem prečo, ale hneď ako som uvidela knihu Chlapec nikto, zaumienila som si, že ju musím mať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tie 2 knihy by som si veľmi rada prečítala, už som o nich čítala samé chvály 8)

  OdpovedaťOdstrániť