piatok 23. septembra 2011

Knižné novinky


Ty proti mne od Jenny Downham vychádza vo vydavateľstve Ikar 4.10.2011

Ak niekto ublíži tvojej sestre
a si aspoň trochu chlap,
pomstíš sa,
však?
Keď Mikeyho sestra vyhlási, že ju napadol chlapec, jeho svet sa začne rozsypávať.
Ak tvojho brata
obvinia zo závažného
zločinu, no tvrdí, že to nespravil, obhájiš ho,
či nie?
Keď z trestného činu obvinia Ellinho brata, jej svet sa začne rozuzľovať.
Keď sa Mikey a Ellie zoznámia, zrazia sa dva svety...
Kniha o ťažko skúšanej láske v rôznych podobách: súrodeneckej, rodičovskej, medzi mladými ľuďmi z rozdielnej spoločenskej vrstvy. Čo je silnejšie: láska, alebo pomsta? Ako sa rozhodnúť, keď proti sebe stoja vaši najdrahší?

V zajatí snov - Precitnutie od Lisa Mcmann vyšlo vo vydavateľstve Fragment ...


Temné sny prichádzajú! Sedemnásťročná Janie sa noc čo noc dostáva do cudzích snov, ktoré odhaľujú odvrátenú stránku ľudského života. Janie sa nemôže nikomu zdôveriť - neuverili by jej a mysleli by si, že sa zbláznila. A tak žije so svojou schopnosťou ako s prekliatím, ktoré nedokáže ovládať. Raz sa Janie prepadne do nočnej mory, z ktorej jej stuhne krv v žilách - prvý raz nezostáva v niečej zvrátenej duši len pozorovateľkou, ale stáva sa aj účastníčkou...Erebos - Hra, ktorá zabíja od Ursuly Poznanski taktiež vyšla vo vydavateľstve Fragment a teda anotácia vyzerá veľmi dobre....


Triler, pri ktorom vám v žilách tuhne krv… Erebos je počítačová hra s prísnymi pravidlami. Toho, kto ich poruší čaká krutý trest, alebo…smrť. Erebos , ale dokáže splniť aj tie najtajnejšie priania. Ako je možné, že hra o každom všetko vie? Čo vlastne Erebos chce? O dobrú hodinu neskôr sa inštalácia dokončila na sto percent. Nick chcel už nahlas jasať, v tom okamihu však obrazovka sčernela. A čierna ostala. Nič nepomáhalo. Ani poklepkávanie na kryt počítača, ani nijaká kombinácia klávesov, ani výbuch hnevu. Obrazovka neukazovala nič iné, len neúprosnú temnotu. Krátko predtým, ako Nick rezignovane stlačil tlačidlo reštart, sa však predsa len niečo stalo. Z temnoty sa vynorili červené písmená, slová, ktoré pulzovali, akoby zásobovali krvou a životom skryté srdce. "Vstúp. Alebo sa vráť. Toto je Erebos."

Vlčí sľub od Dorothy Hearst síce nie je novinka, ale nemôžem uveriť tej rozprávkovej cene akú na túto knihu dali, teda ak ste členom teda máte klubovú kartu vo vydavateľstve Ikar. Takže ak si ju chcete kúpiť urobte tak tu - 3€ no nekúp to. Ak si chcete prečítať moju recenziu na túto krásnu knihu môže tak urobiť rovno na tomto blogu, alebo si jednoducho kliknite na bux4u....1 komentár:

  1. Som zvedavá na Ty proti mne. :) Navyše kniha dostala zaujímavú obálku. :)

    OdpovedaťOdstrániť