utorok 29. novembra 2011

Mesačná chvastačka 8. október - november


Mesačná chvastačka  meme, ktoré usporadúva Judit
 1. ukáž čo za knihu si si kúpil/a 
 2. ktorú si vyhral/a
 3. dostal/a si ako darček
 4. dostal/a za recenziu od vydavateľstva
Minulý mesiac som to flákla. Ja viem, ja viem, nedá sa v meme a nie len v tomto na mňa veľmi spoľahnúť, ale tak som si povedala, že tentoraz to napravím tým, že som spojila dve mesačné chvastačky do jednej. Dúfam, že som si to vyžehlila a teraz už ku knihám.

október :


Bohatý mesiac, vďaka Ikaru a Fragmentu s ktorým som začala spolupracovať mi doniesli celkom peknú nádielku kníh. Myslím, že som mala vôbec problém vybrať si z týchto kníh jednu, ktorú začnem čítať ako prvú. Nakoniec som už 3/4 z týchto kníh prečítala a tu už sa môžete preklikať aj k recenziám, k jednotlivým knihám :


Príbeh čarodejnice som zlupla a určite už čakáte recenziu, ale musím si to s tou knihou trošku v hlave ujednotiť, pretože mám dosť rozporuplné pocity a neviem ich nejako vniesť do slov :)... tento týždeň to ale určite dám.
Smaragdový Atlas je vo všeobecnosti veľmi chválená kniha, no ešte som sa do nej nepustila.... a Denník odvážneho bojka som v jedno popoludnie skoro celé prečítala naraz - veľmi pozoruhodná a vtipná knižka.
V tomto dome bývala Livi Owenová som začala čítať, no na túto tému deja sa akosi musím psychicky lepšie pripraviť. Dosť psychologicky začala a tieto témy my vždy dávajú dosť zabrať.


november :


Recenzie na :

Zlodejka duší - Kiersten Whiteová - túto knihu som si kúpila u nás v centre. Proste som nevydržala nápor reklamy :D, a šup bola v košíku. 
Krídla - Aprilynne Pikeová - túto knihu som dostala od vydavateľstva Fortuna Libri ( ešte raz vďaka ), na zrecenzovanie. S knihou som spokojná a dúfam, že druhá časť, ktorý vyjde niekedy v apríli bude aspoň tak dobrá ako práve tento prvý diel.

Momentálne čítam druhú knihu od Simone Elkeles Du oder der Rest der Welt a som z nej veľmi ale veľmi namäko. Páči sa mi ako autorka zo zdanlivo úplne obyčajného a tak stále omieľaného ľúbostného príbehu, dokáže urobiť niečo výnimočné.
2 komentáre:

 1. To je nadílka :)... Já žeru tu obálku Křídla.. ta je dokonalá... už si jí chci taky přečíst :).. a Zlodějku knih též! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tyto dvě si chci taky přečíst. Minule jsem málem neodolala a obě si koupila, nakonec jsem se ale ovládla... :DD
  Obdivuju tě, že čteš v němčině, k tomu bych se chtěla taky jednou dopracovat, ale dost pochybuju...:((

  OdpovedaťOdstrániť